Wypady turystyczne we wrześniu

Myślałeś kiedyś o tym, żeby wyjechać nad morze lub jezioro we wrześniu? Sadzisz pewnie, ze wówczas nie ma co liczyć na dobra pogodę. Nie oszukujmy się jednak. Na pogodę nigdy nie mamy wpływu, niezależnie, czy urlop planujemy w czerwcu, lipcu, czy właśnie we wrześniu. Pamiętaj, ze w tym czasie, trwa jeszcze kalendarzowe lato, wiec masz duże szanse, ze i w tym okresie będziesz mógł oddać się kąpielom słonecznym. Jeśli nie masz dzieci w wieku szkolnym, wrzesień to doskonały czas na wypoczynek. Spotkasz tam również wielu turystów z Niemiec i innych krajów. W miejscowościach bardzo popularnych i tętniących życiem ( takich jak Mielno) prawdopodobnie natkniesz się tez na studentów. Warto poszukać domki na Kaszubach poza sezonem. Wówczas będzie to bardzo atrakcyjna cena.

Zaletą urlopu we wrześniu, jest znaczna obniżka cen, w licznych pensjonatach. Ich właściciele, chcą wydłużyć sobie sezon i chętniej obniżą cenę, niż zrezygnują z zakwaterowania swoich gości. Dla porównania, podczas gdy w centrum nadmorskiego kurortu sierpniowa cena to 60 zł od osoby, we wrześniu bez trudu zarezerwujesz tam nocleg za 30 zł, podobnie domki na Kaszubach można w bardzo atrakcyjnej cenie znaleźć. Nie będziesz miał dużego wyboru, jeśli chodzi o wyżywienie. Większość restauracji kończy sezon z dniem 30 sierpnia. Nie oznacza to jednak, ze będziesz chodził głodny. Restauracji i innych lokali gastronomicznych jest po prostu znacznie mniej. Miejscowi przedsiębiorcy, funkcjonują niemal przez cały rok. Wrzesień to także dobry okres dla ludzi ceniących sobie spokój.

Rodziny z dziećmi, spotkasz tam przeważnie w weekendy i to tylko w sytuacji, kiedy będzie naprawdę super słoneczna pogoda. Wśród polskich turystów, panuje przekonanie, ze ceny w hotelach sa ściśle ustalone. Nic bardziej błędnego. Jeśli hotel nie należy do sieci, przypuszczalnie jego właścicielem jest osoba prywatna. Wrzesień, nie jest szczytem sezonu. Jeśli posiadasz umiejętności negocjacyjne, być może uda Ci się uzyskać atrakcyjna zniżkę. Obserwuj także strony internetowe firm, które zajmują się zakupami grupowymi. Tam na pewno znajdziesz wiele ciekawych ofert na wrzesień. Możesz zapisać się do newslettera

Post A Comment